Spoločnosť Grand - MS, s.r.o., ktorá je prevádzkovateľom e-shopu "Tonery do tlačiarne" vznikla v už roku 2002. Pomerne v krátkom časovom úseku sa jej činnosť vyprofilovala a jej hlavným zameraním sa stala špecializácia na "spotrebný materiál pre tlačiarne", najmä atramentové kazety, tonerové kazety, samostatný atrament pre tlačiarne, plniace sady pre tlačiarne, fotopapier, ale i ostatný tovar patriaci pod tento segment. Našou prioritou bol hlavne spotrebný materiál pre výrobcov tlačiarní, ako napríklad  Apple, Brother, Bryce, Canon, Compaq, Dell, Epson, HP, IBM, Konica Minolta, Kodak, Kyocera, Lexmart, NEC, Oki, Okidata, Olivetti, Olympia, Panasonic, Philips,  Rena, Ricoh, Samsulng, Sanyo, Seiko, Simens, Sharp, TEC, Toshiba, Xerox, či iné.

     V roku 2004 sme začali s vlastnou výrobou a renováciou tonerových kaziet. O pár mesiacov neskôr sme túto činnosť rozšírili aj o testovanie a plnenie použitých atramentových kaziet. V súvislosti s daným sme sa stali aj dodávateľom tonerového prášku, vrátane ostatných súčiastok potrebných k renovácii  tonerových a atramentových kaziet.

     V roku 2008 sme začali s priamym dovozom spotrebného materiálu pre tlačiarne zo zahraničia, pričom sme začali dodávať tento tovar nielen konečným spotrebiteľom, ale i predajcom, ktorí ho predávajú vo svojich obchodoch ďalej. Prevažnú mieru nášho tovaru tvoria kompatibilné výrobky.

     Svoju činnosť sme rozšírili aj o pozáručný servis a opravy atramentových a laserových tlačiarní.

     Pre svojich zákazníkov poskytujeme v oblasti spotrebného materiálu pre tlačiarne aj bezplatné poradenstvo.

     V dôsledku poskytovania kvalitných služieb pre zákazníkov nášho e-shopu, sme boli ocenený najznámejšími slovenskými vyhľadávačmi a porovnávačmi tovaru, ako napríklad:

  • Ocenením "Overené zákazníkmi" - Zlatý člen, od portálu Heuréka.sk.
  • Ocenením „Overený obchod“ od slovenského portálu Pricemánia.sk.
  • Ocenením „Najservis od zákazníka“ od slovenského portálu Pešiazóna.sk.
     V roku 2016 sme sa rozhodli prestavať pôvodný e-shop "Tonery do tlačiarne"  tak, aby zodpovedal dobovým požiadavkám. Zároveň sme rozšírili ponuku spotrebného materiálu pre tlačiarne, ktorá tvorí hlavný predmet našej činnosti o "Doplnkový tovar", rôzneho druhu. Dané bolo umožnené hlavne tým, že aj tento tovar si sami dovážame zo zahraničia.

     Ku každému zákazníkovi sa snažíme pristupovať ústretovo a v čo najvyššej miere plniť jeho požiadavky.